Home » In de kijker » Eigen groepsreizen » Lapland 2022
Deze reis is gegarandeerd bij een minimum van 12 deelnemers per groep.
Dag 1: Zondag 6 februari 2022
Vertrek vanuit Izegem naar Brussels Airport voor de rechtstreekse vlucht naar Kitilla.
We maken meteen een stop aan de Lainio Snow Village : een prachtig sneeuwhotel. We bewonderen de kapel, de sneeuwkamers, de icebar en het icerestaurant. Na een warme lunch trekken we verder richting de wildernis!
Transfer naar de Arctic River Lodge. Passen van de warme kledij en overlopen van het programma. ’s Avonds heerlijk diner in de lodge.
Dag 2: Maandag 7 februari 2022
Bezoek aan de huskykennel en kennismaking met de honden en verzorgers. Daarna klaar voor vertrek voor een halve dagtocht met de huskyslee. Geniet van de rust en de stilte terwijl de honden je voorttrekken doorheen het desolate landschap. (2,5u, 2 personen per slee)
Na de middag kan je ervoor kiezen een extra activiteit te boeken of er zelf op uit te trekken. Maak een lange wandeling of maak gebruik van de langlaufski’s. Vanaf 15u kan je ook lekker relaxen in de sauna!
Dag 3: Dinsdag 8 februari 2022
In de voormiddag is er een briefing van de gids en jullie begeleider.
Na de middag gaan we op weg met de sneeuwscooter, het Lapse transportmiddel bij uitstek. We rijden langs prachtig bevroren meren en rivieren en door oeroude bossen (2 personen per scooter, 2,5u). Duffel je maar goed in zodat je ten volle kan genieten van deze spectaculaire beleving !
Na het diner neemt de gids je mee voor een sneeuwschoenwandeling op zoek naar het beste plekje om het noorderlicht te spotten.
Dag 4 : Woensdag 9 februari 2022
Een vrije dag in Lapland. Trek er zelf op uit met het beschikbare materiaal: langlaufen, sneeuwraketten, sleetjes … (gratis). Natuurlijk kan je ook gewoon relaxen of de huskykennel bezoeken. Of samen met vrienden of je geliefde uitrusten in de jacuzzi en traditionele Finse sauna (wellness ter plaatse te reserveren).
Toch zin in enkele optionele excursies ? (niet inbegrepen in de prijs, vooraf te reserveren).
Trek dan de rivier op met een ijsbuggy of neem plaats in een slede getrokken door de sneeuwscooter en rij richting de rendierenboerderij .
Een aanrader is de lange, begeleide sneeuwscooterexpeditie ‘The Great Rivers of Lapland’. Je rijdt niet alleen diep in de Lapse wildernis, maar ook over grote bevroren rivieren, een beklijvende ervaring én een indrukwekkende rit door ongerepte landschappen. Lijkt deze rit van 5 uren op de scooter jou te lang, opteer dan voor de excursie multidag . Ideaal als je wenst kennis te maken met de eigen huskykennel en zo met de honden gaat wandelen, je racet over het ijs met een ijsbuggy en je geniet van een typische Lapse lunch in de tipi.
Dag 8 : Donderdag 10 februari 2022
Na het ontbijt wordt de warme kledij terug bezorgd aan de medewerkers van de lodge en vertrekken we terug richting luchthaven.
Terugvlucht vanuit Kitilla naar Brussels airport. Na aankomst staat onze bus ons terug op te wachten voor de transfer naar Izegem.
(De volgorde van het programma kan gewisseld worden)
Arctic River Lodge
Hier opende in de zomer van 2018 een kleinschalige, warme lodge waar no-nonsense culinaire verwennerij integraal deel uitmaakt van je reisbeleving. Immens spectaculair naast de uitgestrekte, bevroren Tärendö River, met vrij uitzicht noordwaarts om het dansende noorderlicht te bewonderen, ligt hier een gezellige lodge met alle comfort in “the middle of nowhere”.
Uniek aan deze lodge is dat alle comfort vlot “binnen” bereik is via de verschillende vleugels: je speciale thermische kledij kan je makkelijk opbergen in je eigen locker, de supergezellige loungebar met aurora-terras – ideaal voor noorderlichtobservaties – én de wellness liggen allemaal binnenin het gebouw. Diners worden genomen in het restaurant met open haard. De River Lodge beschikt over 29 dubbele kamers met privé-sanitair.
Na het grote succes van deze groepsreis in februari 2020 hebben we beslist om deze bestemming nogmaals in ons programma voor 2022 op te nemen.
Ben je op zoek naar een once-in-a-lifetime ervaring met unieke excursies maar ben je ook een liefhebber van een verfijnde Scandinavische keuken ? Wel , aarzel niet en schrijf je nu in .
Bel ons gerust op voor meer informatie! Ann als begeleider van deze groepsreis deelt je graag haar ervaringen.